План спільних дій на 2022-2023 навчальний рік з сектором ювенальної превенції Кам’янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області щодо запобігання та протидії булінгу в освітньому середовищі

 

План заходів в рамках щорічної акції “16 днів проти насильства” у 2022 році

 

Інформація щодо виконання запланованих заходів в рамках щорічної акції “16 днів проти насильства” у 2022 році


Заходи у навчальному закладі до Всеукраїнського тижня з протидії булінгу

В рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу (26.09.2022 – 30.09.2022р.) психологічною службою закладу, проведений захід        «Стоп булінг. Подорож у країну Дружби»     у 2-му і 3-му класах. Під час заходу діти проявили повагу та позитивне ставлення одне до одного, навчилися розпізнавати ситуації булінгу, опрацювали правила, які допомагають діяти у разі булінгу.

З учасниками онлайн заходу         «Стоп булінг»      з 5-го та 7-го класів були обговорені поняття «булінг», «види та прояви булінгу», механізм реагування і звернення у ситуації булінгу та наслідки для його учасників.


Заходи до Всесвітнього дня психічного здоров’я

10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я. Психічне здоров’я є основою благополуччя людини, тому важливо підтримувати і покращувати його стан. В рамках заходів до Всесвітнього дня психічного здоров’я здобувачі освіти 2-го, 3-го, 6-х класів дізналися про способи його покращення. Ось, список цих способів: спілкування, навчання, добрі справи, фізична активність та уважне ставлення до себе. Дітям сподобалося спілкуватися та ділитися своїм досвідом зміцнення психічного здоров’я.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня  відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також про необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи. Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою.
         У закладі освіти було проведено захід  «Як не стати живим товаром» для старшокласників.  Під час заходу, на життєвих прикладах та реальних оголошеннях, здобувачі освіти вчилися відрізняти небезпечні ситуації та оцінювати ризики. Поповнити свої знання з даної теми учні 9-х – 11-х класів мають можливість в Google Класі Година психолога.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Захід «Конвенція про права дитини в сюжетах казок»для учнів 2 – 3-х класів у закладі освіти

27.10.2022 року в ліцеї відбулася зустріч учнів 2 – 3-х класів з інспектором сектору ювенальної превенції Довгополою Дариною Володимирівною. За допомогою сюжетів казок та прикладів з життя інспектор цікаво розказала та показала мультфільм дітям про Конвенцію ООН про права дитини, в чому полягають права дитини, як їх захищати та не порушувати права інших дітей. У дружній атмосфері діти з задоволенням поповнили знання про свої права.

 

 

 

 


Щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

В рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка проходить з 25 листопада по 10 грудня в ліцеї пройшли наступні заходи: заняття «Повага до себе та інших людей» та гра-квест «Країна толерантності».

Заняття «Повага до себе та інших людей» для учнів та учениць 1-х класів було проведено психологічною службою закладу. Мета заходу – формування бережливого ставлення до себе та інших людей, розвиток довіри та дружби між дітьми, вчити піклуватися одне про одного та протидії насмішкам, цькуванню.

Під час захоплюючої гри-квесту «Країна толерантності» для учнів та учениць 2-го та 3-го класів  діти докладніше дізналися про поняття «толерантності», його походження, знайшли в собі риси толерантної людини, планували добрі справи для близьких їм людей та вчилися бути толерантними по відношенню до оточуючих людей.


Щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»в онлайн форматі

В рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» психологічною службою ліцею було проведено наступні онлайн заходи:  кейс-заняття «Як не стати живим товаром», заняття «Знай свої права,  дитино» та «Творче вирішення конфлікту» .

Під час проведення кейс-заняття «Як не стати живим товаром»  здобувачі освіти 9-х, 11-х класів вчилися відрізняти характеристики небезпечних, безпечних, суперечливих ситуацій, що зустрічаються у житті, щоб не стати постраждалими від торгівлі людьми.

На онлайн занятті «Знай свої права,  дитино» зі здобувачами освіти                 5-х  ̶  8-х класів  обговорили питання по правам та обов’язкам дитини: чи всі діти наділені правами; з якого віку дитина отримує свої права; чи збільшуються у дитини обсяг прав з віком; до якого віку людина вважається дитиною; поняття обов’язку, що стоїть за кожним правом дитини.

Навчалися розуміти механізми загострення конфліктів, усвідомлювати різні погляди на конфлікт та використовувати твердження від першої особи («я-повідомлення») для обміну почуттями і подолання проблемних ситуацій здобувачі освіти 7-х – 8-х класів на онлайн занятті «Творче вирішення конфлікту».

Кожен учасник заходів мав нагоду в онлайн режимі продемонструвати та закріпити свої знання практично.

Також, учні та учениці ліцею мають нагоду ознайомитися з інформаційно-просвітницькими матеріалами по правам дитини, торгівлі людьми та кібербулінгу на платформі Google Клас «Година психолога».