ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯДУ

(З ДОТРИМАННЯМ КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ)

ЗАЯВ ПРО ВИПАДКИ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЯ) В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ

1. Заяви про випадки булінгу подаються до закладу письмово особисто, у вільній формі.

2. Заяви про випадки булінгу можуть надавати на розгляд здобувачі освіти, їх батьки, законні представники, інші учасники освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб.

3. Заяви реєструються у журналі обліку звернень та повідомлень про випадки булінгу.

4. Керівник закладу розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) та видає рішення про проведення розслідування.

5. Керівник закладу скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вживає відповідних заходів реагування.

6. У випадку, якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

У випадку, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий з цим не згоден, то він має право звернутись до органів Національної поліції України.

Але за будь-якого рішення комісії керівник закладу забезпечує психологічну підтримку усім учасникам випадку.

7. Розгляд заяви здійснюється протягом п’яти робочих днів з дня її отримання.

 

У випадку, якщо комісія визнала факт булінгу керівник закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

Відповідно до ст. 1734 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

«Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого,- тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, –    тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до  шістнадцяти років, –  тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, –  тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу – тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку»

Тобто, Адміністративна відповідальність за булінг (цькування).

Штраф за булінг – 850-1700 грн. або громадські роботи на 20-40 годин.

Групове або повторне порушення протягом року -1700-3400 грн. або громадські роботи на строк 40-60 годин.

Якщо порушники – підлітки у віці від 14 до 16 років, передбачені такі ж санкції, але їх будуть накладати на батьків або опікунів.

Штраф для керівника закладу освіти, якщо він не повідомить у Національну поліцію про факти булінгу – 850-1700 грн. або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку.

Наказ Про організацію роботи з питань протидії булінгу в ліцеї на 2022-2023 н.р