ВР ухвалила модель НМТ за схемою 2+1

Верховна Рада ухвалила в другому читанні             законопроєкт,  що дозволить Міністерству освіти і науки провести вступну кампанію за результатами           національного мультипредметного тесту.

У НМТ-2023 обов’язковими предметами залишаться       математика та        українська мова. Водночас третій випускники можуть обрати серед таких дисциплін:

 

  • Історія України,
  • Іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська),
  • Біологія,
  • Хімія,
  • Фізика.

Зміст завдань стовідсотково відповідатиме програмі ЗНО.

Як і минулого року, усі три предмети випускники складатимуть в один день. Мультипредметний тест триватиме         180 хвилин. За словами голови Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака, вказаний час розрахований на усі блоки запитань.

Він також додав, що основними критеріями, за якими розроблялася “удосконалена” модель НМТ – це безпека учасників в умовах війни та можливість оцінити знання учнів з тих предметів, які їм необхідні для вступу – зокрема, на природничі та гуманітарні спеціальності.

Реєстрація на НМТ стартуватиме у квітні. Конкретні дати наразі не називають.

Випускники з тимчасово окупованих територій зможуть складати НМТ та вступати до українських вишів дистанційно, як і минулого року.