Шановні батьки!

Сподіваємося, ви розумієте, що якість знань залежить від того, як систематично учень відвідує заняття в школі. Відповідно за Законом України «Про освіту» (ст.55) відповідальність за відвідування уроків дітей несуть батьки.
Пропонуємо вам ознайомитися з системою роботи ( назва закладу освіти) щодо попередження пропусків занять учнями закладу освіти.
1. Щоденно класний керівник здійснює контроль за відвідуванням занять учнями, відзначає відсутніх у класному журналі, записує
прізвище учня (вказує на причину), записує відсутніх у кінці обліку пропуску уроків учнями школи.
2. Батьки зобов’язані своєчасно інформувати класного керівника про причину відсутності дитини (учня) до початку занять в перший же день його відсутності на уроках.

3. Виправдувальним документом про відсутність учня на уроках враховуються:
– медична довідка з печаткою лікаря і установи;
– записка від батьків (1-2) дня;
4. Відпускати учнів з уроків по важливим причинам дозволяється класному керівникові, або учителю-предметнику, про це в той же день письмово повинно бути повідомлено заступнику директора або черговому адміністратору.
5. Випускати учнів із школи дозволяється тільки по записці (установленого зразка) класного керівника або старшого чергового вчителя по школі.
6. Класний керівник в кінці тижня здає інформацію про відвідування занять учнями (за установленим зразком):
– ПІБ учнів пропустивши заняття;
– кількість пропущених уроків;
– причини;
– вжиті міри.
7. Заступник директора постійно здійснює контроль за веденням документації і за рахунком відвідування та прийняття мір до учнів, які ухиляються від навчання.

Інформативно: Батьки школярів можуть заплатити серйозний штраф за систематичні пропуски шкільних занять своїх дітей. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів №684, повідомляє РБК-Україна. У документі сказано, що за відсутності учнів, які не досягнули повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів поспіль з невідомих причин або без поважних причин, навчальний заклад невідкладно зобов’язаний надати інформацію службі у справах дітей, а ті (за потребою) – повідомити поліцію. Уточнюється, що поважною причиною відсутності дитини в школі є хвороба, відпочинок з батьками або інші сімейні обставини. Один з батьків зобов’язаний повідомити до шкільного закладу про те, що дитина буде відсутня, і надати письмову заяву. Якщо дитина не відвідувала уроки через хворобу і зверталася до лікаря, то доказом поважної причини може стати медична довідка. Якщо ж такої немає, то потрібна заява від батька або матері про те, що у відповідний період дитина перебувала вдома під їхнім наглядом. Якщо дитина систематично пропускає заняття без поважної причини, а навчальний заклад не має інформації про те, де вона перебуває, то за законом батьків можна притягнути до адміністративної відповідальності.
Такі справи розглядають на засіданнях суду. Уперше суд може призначити попередження або штраф у розмірі від 850 до 1700 грн. Якщо
ситуація повториться, то батькам загрожує серйозніший штраф – у розмірі від 1700 до 5100 грн, без урахування судового збору.